:: česká verze :: :: NEJČASTĚJI KLADENÉ DOTAZY :: » english version »
»  kolimátory
» montáže
» ochranné kryty
» naše úspěchy
» nabídka týdne
» otázky
»
» střelecká sluchátka
» světelné mušky
» SA 58 - doplňky
» brýle
» LED svítilny
» prodejci
» objednávkový formulář
» kontakt
Chtěl bych se zeptat, zda víte o nějaké vhodné montáži pro na pušku SKS.
Případně zda by bylo možné použít montáže nabízené na níže uvedených stránkách.

http://www.sksman.com/access/mounts2.html - Norinco SKS Mount
http://www.sksman.com/access/mounts3.html - SKS RED STAR scope mount

Montáž pro pušku SKS nedodáváme ale montáže uvedené na vámi udaných stránkách by měly naprosto vyhovovat. Osobně sice s nimi zkušenost nemám, ale soudím tak podle toho, že jsou osazeny rybinou Weaver, na kterou lze pouze s použitím imbusového klíče (je dodáván spolu se zaměřovačem) během chvilky připevnit náš zaměřovač s označením W. Na vašem rozhodnutí pak záleží, kterou z několika nabízených montáží zvolíte. Mě se na základě vyobrazení a popisu jeví jako nejvhodnější varianta "SKS RED STAR scope mount". Zřejmě nemá "podhled" (který u našeho zaměřovače není vůbec nutný) a proto asi bude osa optiky níže. Také zřejmě neobsahuje kroužky pro montáž "tubusuvého" zaměřovače a možná pouze proto je také nejlevnější. Kvalitu jejího provedení ale samozřejmě neznám, ale na obrázku to vypadá slušně. Montáž zřejmě tvoří "kryt závěru" vyrobený jako celek s Weaver rybinou a tímto upraveným dílem se pak nahradí standardní "kryt závěru".

Jak připevním zaměřovač ke své zbrani?

Nabízíme montážní systém pro rybinu typu weaver, rybinu evropského typu, různé pistolové montáže, montáž pro samopaly HKMP5 a Sa. vz. 61. Pokud vám nevyhovuje žádná z těchto možností, máte možnost zakoupit u specializovaného prodejce jakoukoliv montáž s rybinou weaver, která se hodí pro vaši zbraň (viz také příslušenství na našich stránkách). Potom budete moci použít model W s upínkami pro rybinu weaver.

Zakoupil jsem model W na rybinu weaver. Mohu tento model připevnit pomocí pistolové montáže?

Nikoliv! Model W nelze připevňovat pomocí pistolové montáže, ačkoliv zdánlivě vypadá, že ano. Základna modelu W není konstruována pro pistolovou montáž a pokud jej použijete tímto způsobem, může dojít při střelbě k poškození zaměřovače. V takovém případě ztrácíte nárok na záruku.

Jaká baterie se používá a jak dlouho vydrží?

Používá se nejběžnější a nejlevnější typ baterie CR 2032 3V Li. Baterie vydrží 150 – 1500 hodin bez poklesu intenzity svícení diody, v závislosti na stupni nastavení. Baterii lze velmi snadno vyměnit během jedné minuty za pomocí nože nebo jiného podobného předmětu.

Potřebuji na objektiv kryt, pokud střílím za deště?

Nikoliv. Čočka objektivu má speciální povrchovou úpravu, která způsobuje, že při zamíření kapky vody prostě sklouznou dolů a nebrání výhledu. Zaměřovač je odolný proti všem povětrnostním vlivům včetně silného deště. Varianta schopná obstát i při dlouhodobém ponoření do hloubky 1 m je ve fázi přípravy do sériové výroby.

Tečka není zřetelná. Na zrcadle jsou patrné odlesky.

Možná pouze potřebujete vyčistit čočku nebo krycí sklíčko diody. Použijte speciální přípravek určený k čištění čoček a kousek suché, měkké látky. Nejprve očistěte vnější stranu objektivu a sklíčko před diodou a když se odlesky nezlepší, pak i vnitřní stranu objektivu - zrcadla na které jsou naneseny polopropustné vrstvy. Viz. též návod k použití.

Střílím IPSC divizi MODIFIED a rád bych si koupil zaměřovač . Vejde se do krabice?

Ano. Náš zaměřovač je jedním z mála, které se vejdou do krabice a to jak na pistolích s rámem odvozeným od COLT 1911 tak i na ČZ 75. Viz Použití – Sport na našich stránkách.

Na jakou vzdálenost lze tento zaměřovač použít?

Tento zaměřovač je vhodný pro krátké i dlouhé vzdálenosti. Jeho výhody jsou nejvýraznější při střelbě na vzdálenosti cca do 40 m (IPSC pistole a revolvery) do 100 m (pro lovce) a do 200 m (pro vojenské využití)

 

Pokud máte jakékoliv dotazy, kontaktujte, prosím, naši linku technické pomoci: techhelp@oktarget.cz

webdesign: design3000